מידע וטיפים

הדפסת צ'קים בבית דפוס

איך מתבצע תהליך הדפסת צ'קים בבית דפוס , ומה הם היתרונות בהדפסה דרך בית הדפוס ? 

הרבה עסקים וחברות מבצעות את הדפסת הצ'קים שלהם דרך בית הדפוס , והיתרונות הם רבים . 

הזמנת צ'קים דרך בית דפוס מורשה ,שיש לו אישור מבנק ישראל ועומד בתקנים של הבנקים הוא בעצם תהליך שחוסך לעסק בעלויות של הדפסת בצ'קים ומאפשר לעסק גם כן להדפיס שיקים ממותגים שמודפסים על גבי נייר בטחוני , וגם כן יש אפשרות להוסיף אלמנטים נגד זיופים כגון הטבעות זהב וכסף על גבי הצ'יק מה שמקשה על זיוף השיק . 

חברות ועסקים שמשתמשים בתוכנות הנהלת חשבונות ומדפיסים צ'יקם דרך המערכת בכלל פונים לבתי דפוס מיוחדים ומבצעים את ההזמנה דרך בית הדפוס . 

כמובן שכל התהליך מתבצע ב אישור הבנק

הדפסת צ'קים דרך בית הדפוס הינה הוצאה מוכרת כנגד חשבונית , והמוצר מודפס לפי צרכיו של הלקוח ועיצוב הצ'יק הינו חלק ממיתוג העסק או החברה . 

כיום קיימים כמה בתי דפוס שמתמחים בהדפסת מידע משתנה , הדפסה בטחונית ושוברים ממוגנטים .

חשוב לוודא לפני שמבצעים את ההזמנה דרך בית הדפוס שיש לו את ההיתרים והתקנים שמאפשרים לו לבצע סוג הדפסה זה . 

תוכנה לכתיבת צ'קים

בעולם שהפך כמעט כולו לדגיטלי !! כדאי לעבור לתוכנת כתיבת צ'קים . 

מה זה תוכנה לכתיבת צ'קים ? ומהם היתרונות בתוכנה כזו ? 

תוכנה לכתיבת צ'קים הינה תוכנה שניתן לרשום את הצ'קים באופן ממוחשב ללא צורך בפנקסים . 

היתרונות : ניהול תזרים תקין לעסק , ניהול הוצאות ,פחות טעויות ,צ'יק מרשים שמודפס כמו בחברות הגדולות . 

טופ פרינט תעשיות דפוס מספקת היום פתרון שמתאים לעסקים קטנים שמאפשר להם להשתמש בתונכנה לכתיבת צ'קים טופ צ'יק  הינה תוכנה קלה לשימוש ,תוכנה אינטרנטית שלא מצריכה התקנה מסובכת ומאפשרת לעסק לנהל תזרים מזומנים והוצאות בקלות ,התוכנה יושבת על השרתים של החברה ומאפשרת לך להתחבר מכל מקום ,מהמשרד או מהבית . 

הצ'קים הם בעצם צ'קים ממוחשבים בגודל A4 המותאמים לכל מדפסת , השימוש בתוכנה אינו מותנה בכמות צ'קים חודשית או שנתית ,ניתן להוריד את הקבצים מהתוכנה למחשב ולשלוח לרואה חשבון . 


דפוס דגיטלי

מהם היתרונות בדפוס דיגיטלי ,למה רוב עבודות הדפוס מבוצעות  היום בדפוס דיגיטלי ? 

עם השנים ועם התפתחות הטכנולוגיה הפך הדפוס הדיגיטלי לשחקן המרכזי בעולם הדפוס והעתיד גם יהפוך עולם הדפוס כולו לדיגיטלי . 

מהן היתרונות בדפוס הדיגיטלי ? 

את האמת יש הרבה יתרונות בדפוס הדיגיטלי החל מאיכות הדפסה גבוהה ומדויקת עד למחירים יותר זולים לצרכן או הלקוח . 

עולם הדפוס בכמויות הגדולות הצטמצם והכיוון היום הינו לכמויות קטנות לפי הצורך של הלקוח . 

קחו לדוגמה הדפסת ספרים שהיו מודפסים בעבר באלפי עותקים , אבל בגלל הטכנולוגיה וההתקדמות בעולם המחשב והעותקים האלקטרוניים ,  הביקוש על הדפסת ספרים בכמויות גדולות קטן , וכאן נכנס הדפוס הדיגיטלי לתמונה ,בו הלקוח יכול להדפיס את הכמות הרצויה בלי חיוב בכמויות מינימום עם זמני אספקה קצרים במיוחד ואיכות מעולה ,והכי חשוב זה עלויות יותר נמוכות מדפוס בשיטות ישנות למשל כמו דפוס אופסט . 

בתי דפוס דגיטליים המצויידים בטכנולוגיה מתקדמת מספקים היום שירות לאלפי עסקים וחברות , החל מהדפסת ניירת משרדית ,כרטיסי ביקור , מעטפות ,שוברי תשלום ,המחאות וצ'קים עסקיים


כתיבת צ'קים

מהו בעצם צ'ק / המחאה?

צ'ק/המחאה זהו אמצעי תשלום מסורתי ונוח, שמאפשר לאנשים לבצע עסקאות, מבלי לשאת סכומי כסף גדולים בכיסם.

על מנת להשתמש בצ'ק באופן היעיל ביותר, חשוב מאוד למלא את הצ'ק כנדרש ובאופן הכי מדויק שיש, ומכאן עולה השאלה- איך בעצם כותבים את הצ'ק / ההמחאה בצורה נכונה

אז החלטנו לחסוך לכם, ואספנו עבורכם מידע וטיפים כיצד לכתוב צ'ק / המחאה באופן המדויק ביותר.

את הצ'ק יש למלא בזהירות וללא כל טעויות- כל טעות בצ'ק תגרום להחזרת הצ'ק מהבנק, יש להקפיד לכתוב על גבי הצ'ק בעט כחול או שחור ובכתב יד ברור וללא כל רווחים.

שם המוטב- בחלק העליון של הצ'ק, ליד "שלמו לפקודת" או "שלמו ל" רושמים את שם האדם/החברה שלהם משלמים.

סכום-  יש למלא את סכום הצ'ק במספרים ובמילים. רצוי להקפיד לסמן בקו נטוי, את המקום הריק שנותר, ובמילים בסוף לכתוב את המילה "בלבד", וזאת על מנת שלא ניתן יהיה להוסיף ו/או לשנות את הסכום הנדרש.

תאריך- בתחתית הצ'ק יש לרשום את התאריך בו מעוניינים שהבנק יפרע את הצ'ק.

חתימה- לאחר החתימה על הצ'ק, הצ'ק הופך להיות בתוקף. רק המורשה לחתימה על הצ'ק בהתאם לתנאי החשבון בבנק יכול לחתום על הצ'ק. חשוב מאוד לחתום את החתימה כפי שסוכם עם הבנק, אחרת הבנק יחזיר את הצ'ק. 

קרוס- שרטוט שני קווים אלכסוניים מקבילים - // בחלק העליו של הצ'ק, יחייב את מקבל הצ'ק להפקיד את הצ'ק בחשבונו, וימנע ממנו לפדות את הסכום במזומן.

למוטב בלבד- רישום "למוטב בלבד" על גבי הצ'ק, הופך אותו לבלתי עביר ולא ניתן למסור אותו הלאה. 

בלתי סחיר- הוספת "בלתי סחיר" על גבי הצ'ק, תגביל את סחירות הצ'ק ותמנע מעבר של הצ'ק לידיים אחרות, ורק מקבל הצ'ק יוכל להפקידו בחשבונות ולהשתמש בו. 

תיקונים בצ'ק- אם טעית בעת כתיבת הצ'ק ותיקנת את הטעות, ליד כל תיקון בצ'ק יש לחתום.


הדפסת ספרים

למרות הטכנולוגיה המתקדמת שיש היום בעולם שכולו מסכים, תתפלאו אך עדיין יוצאים לאור המון ספרים, והסיבה לכך היא פשוטה מאוד- אנו, כאנשים, מעוניינים במשהו מוחשי, נצחי שיישאר אתנו.

הדפסת הספרים בעידן של היום מתבצעת בשיטת ההדפסה הדיגיטלית, המאפשרת הדפסת ספרים בכל כמות מבוקשת החל מעותק בודד ועד לאלפי עותקים. הדפסת ספרים בטכנולוגיה מתקדמת זו, מבטיחה ספרים באיכות גבוהה מאוד, במינימום זמן ובמחירים שנוחים לכל כיס.

תחת קורת גג אחת ניתן להדפיס ספרים במגוון רחב של סגנונות כגון- ספרי לימוד, ספרי בישול, ספרי קריאה, ספרי מחזור, קטלוגים, חוברות, מגזינים ועוד. וזאת ברמות גימור שונות לבחירתכם- כריכה רכה (סיכות / דבקחם), כריכה קשה, כריכת ספירלה.

 

מיתוג העסק

מיתוג העסק כלי לקידום ושיפור התדמית לעסקים . 

כחלק משיפור התדמית של עסקים וחברות ,נחשב המיתוג  לכלי חשוב למינוף עסקים . 

המיתוג של החברה או העסק  מתחיל מבניית לוגו שמאפיין את תחום הפעילות  או המוצר ,וממנו נגזרים שאר האלמנטים ,כגון : 

כרטיס ביקור ,ניירת משרדיתמעטפה ממותגת ,נייר לוגו ,פולדר וכמובן אתר אינטרנט,כל האלמנטים האלה מגבירים את חשיפת הלקוח לקהל הנרחב וממצבים את תדמיתו של העסק . 

צריך לציין שמיתוג הוא לא רק לוגו לעסק ,חברות ועסקים שהתדמית שלהם חשובה משקיעים רבות במחשבה מעבר לעיצוב והמיתוג הוויזואלי ובוחרות סלוגן שיווקי שמחזק את החשיפה ואת השיווק של העסק . 

השלב הראשון בבניית  מיתוג לעסק הינו בחירת משרד עיצוב שיכול לעמוד במשימה ויש לו את כל הכלים והניסיון במיתוג חברות ועסקים .

לאחר קבלת ההצעות ניתן לפנות לבית דפוס מתמחה בהדפסות ניירת משרדית באיכות גדולה וגם לקבל השבחות בנייר כגון הטבעות זהב ,הבלטות ולכה סלקטיבית שמוסיפים ממד נוסף ויוקרה להדפסות ולעסק .

שוברי תשלום

מה זה שובר תשלום ומה השימוש בשובר תשלום ? 

שוברי תשלום הנם טפסים שבדרך כלל משמשים מוסדות חינוך ,מוסדות ממשלתיים,אוניברסיטאות ,מכללות , מרכזי רפואה והצלה  , לדוגמה ( תשלום שכר לימוד ,תשלום עבור קורסים ,תשלומי ארנונה ,חשמל ומים ) 

שובר התשלום מאפשר לנו לשלם חוב או תשלומים עבור שירות שאנחנו מקבלים , התשלום מתבצע בדואר או בסניפי הבנק ודרך האינטרנט . 

הדפסת שוברי התשלום מתבצעת דרך חברות המספקות מגוון שוברים מודפסים לכל החברות והארגונים בארץ . 

חברות כאלה עובדות בשיתוף פעולה עם התמ"ת והן מדפיסות שוברים עם פס מגנטי ומתוכננים עם תלישה של הספח וכמובן מודפסים על גבי נייר בטחוני מיוחד . כתבה מעניינת על הדפסת צ'קים

כתבה  מעניינת על הדפסת צ'קים 

https://www.calcalist.co.il/articles/0,7340,L-3705330,00.html